VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel
VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta

VIDEO | Iuliana Demetrescu, prima femeie care conduce în acest sezon un meci din Superliga

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2023

Cu un picior în liga secundă, CS Mioveni se deplasează lângă Bucureşti, pe terenul celor de la FC Voluntari, echipă aproape scăpată de orice emoţie. Ilfovenii au câştigat dramatic în ultima etapă pe terenul lui ”U” Cluj, după ce au întors rezultatul în prelungiri, iar acum sunt aproape de salvare.

La centru se va afla pentru prima dată în acest sezon o femeie. Iuliana Demetrescu (33 de ani) va conduce de la centru. Ea a arbitrat în acest sezon în ”sferturile” Ligii Campionilor la fotbal feminin, în partida AS Roma - FC Barcelona.

În sezonul regular, ambele meciuri au fost o formalitate pentru FC Voluntari. Ilfovenii au câştigat cu 3-1 şi 3-0 şi sunt mari favoriţi şi astăzi.

Înaintea meciului de azi, FC Voluntari se află pe locul 10, echivalentul locului 4 în grupa play-out, şi au 27 de puncte. De partea cealaltă, CS Mioveni este ultima şi are abia 11 puncte.