VIDEO | Chelsea - Brighton 4-2. Palmer a marcat 4 goluri şi a intrat definitiv în istoria Premier League! Arsenal, victorie cu două goluri marcate după minutul 90. Rezultatele zilei

Cu Rareş Ilie rezervă, Nice a remizat pe terenul celor de la Lens Cu Rareş Ilie rezervă, Nice a remizat pe terenul celor de la Lens
VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 1-3. Ziua surprizelor în Superliga VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 1-3. Ziua surprizelor în Superliga
Dinamo Bucureşti – OSC Budapesta 15-14, în penultimul meci din preliminariile LEN Euro Cup Dinamo Bucureşti – OSC Budapesta 15-14, în penultimul meci din preliminariile LEN Euro Cup
Naţionala de handbal feminin, învinsă clar de Ungaria, în cadrul unui meci amical Naţionala de handbal feminin, învinsă clar de Ungaria, în cadrul unui meci amical
Emil Săndoi răpune liderul! ”Ei sunt artizani” Emil Săndoi răpune liderul! ”Ei sunt artizani”

VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 1-3. Ziua surprizelor în Superliga

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 20:41

CFR Cluj a fost învinsă pe teren propriu, 3-1, de echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Costache ’13, Omondi ’65 şi Kadiri ’79. Pentru clujeni a înscris Tachtsidis, în minutul 48.

VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 1-3 (Tachtsidis 48 / Costache 13, Omondi 64, Kadiri 78), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• CFR: Popa – Abeid, Bolgdao, Boben, Rocha – Fica, Djokiovic, Tachtsidis – Deac, Munteanu, Korenica
  • UTA: Popa – Poulolo, Conte, Trif – Cîmpanu, Hrezdac, Joao Pedro, Van Durmen, Râpă – Omondi, Costache

Minutul 90+5: Final de meci! UTA bate cu 3-1.

Minutul 78: GOL UTA! Kadiri profită de lentoarea lui Bolgado şi trimite un lob peste Popa.

Minutul 75: Postolachi reia cu capul peste poartă.

Minutul 64: GOL UTA! Omondi reia din prima o minge pasată de Costache. Execuţie din 15 metri a fost perfect plasată.

Minutul 48: GOL CFR! Korenica trimite un balon în careu, iar Tachtsidis trimite din alergare cu capul în poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 36: Djokovic scoate din foarfecă în careu la Munteanu, care trimite peste.

Minutul 31: Bolgado a trimis cu capul din lovitură liberă peste transversală.

Minutul 20: Gazdele au combinat superb, dar finalizarea lui Fică a fost moale şi s-a dus pe centrul porţii.

Minutul 19: Korenica caută colţul scurt, dar trimite puţin pe lângă.

Minutul 13: GOL UTA! Deac pierde mingea destul de uşor, iar Costache profită şi reia din careu.

---------------------------------

Înaintea etapei cu numărul 11, CFR Cluj se află pe locul cinci, cu 15 puncte. Formaţia din Gruia este la o distanţă de şapte puncte de liderul "U" Cluj şi la două peste prima echipă din play-out.

De cealaltă parte, UTA Arad a strâns doar 9 puncte şi se pozţionează pe locul 14, cu două puncte peste ultimele clasate, FC Botoşani şi Gloria Buzău, respectiv la şase puncte de Petrolul, ultimul loc care asigură prezenţa în play-off.

În sezonul precedent, meciul direct din Gruia s-a terminat la egalitate, scor 0-0, iar CFR Cluj a câştigat la Arad, scor 3-1.