Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep
Simona Halep, spulberată la Hong Kong Simona Halep, spulberată la Hong Kong
Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off
Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB

VIDEO | Boxing Day a început cu o surpriză! Newcastle a pierdut acasă cu Nottingham

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 26 dec 2023

Newcastle a pierdut marţi, pe teren propriu, scor 1-3, cu gruparea Nottingham Forest, în primul meci al etapei a 19-a din Premier League.

Echipa lui Eddie Howe a deschis scorul în minutul 23, prin Aleksander Isak, însă oaspeţii au egalat în finalul primei reprize, minutul 45+1, când a înscris Chris Wood, din pasa lui Anthony Elanga. Atacantul neo-zeelandez a marcat imediat după pauză, minutul 53, reuşind dubla, tot din pasa lui Elanga, iar în minutul 60 Chris Wood a făcut tripla, stabilind scorul final.

A fost 3-1 pentru Nottingham Forest, care a reuşit astfel prima victorie după o serie de şapte meciuri consecutive fără victorie în campionat.

Formaţia pregătită de Nuno Espirito Santo este pe locul 16, cu 17 puncte, în timp ce Newcastle ocupă poziţia a 7-a, cu 29 de puncte.