Stadionul Municipal Sibiu a fost reomologat de LPF şi urmează să primească omologarea din partea UEFA Stadionul Municipal Sibiu a fost reomologat de LPF şi urmează să primească omologarea din partea UEFA
LIVE VIDEO | FCSB - Corvinul, astăzi, de la ora 20:00! Supercupa României se vede la Prima Sport 1. Echipele de start LIVE VIDEO | FCSB - Corvinul, astăzi, de la ora 20:00! Supercupa României se vede la Prima Sport 1. Echipele de start
OFICIAL | CFR Cluj a anunţat transferul unui jucător din Arabia Saudită OFICIAL | CFR Cluj a anunţat transferul unui jucător din Arabia Saudită
Suporterii Corvinului au venit cu droguri la Bucureşti Suporterii Corvinului au venit cu droguri la Bucureşti
Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid la Cupa Reşiţa Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid la Cupa Reşiţa
”Toate cluburile funcţionează ilegal”. Dezastru pentru FRF după decizia Tribunalului Bucureşti ”Toate cluburile funcţionează ilegal”. Dezastru pentru FRF după decizia Tribunalului Bucureşti

Verstappen, imbatabil în Austria. A câştigat şi calificările pentru cursa de duminică

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 18:12

Max Verstappen (Red Bull Racing) va porni de pe prima poziţie a grilei în Marele Premiu al Austriei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

Pentru olandez este al optulea pole position din acest sezon.

Pe locul doi s-a clasat în calificări Lando Norris (McLaren), pe trei a terminat George Russell (Mercedes), pe patru Carlos Sainz (Ferrarri), iar pe cinci Lewis Hamilton (Mercedes).

În urmă cu câteva ore Verstappen a câştigat cursa sprint din Austria.