LIVE TEXT | Anglia - Elveţia. Saka a egalat pentru naţionala lui Southgate. Au început prelungirile LIVE TEXT | Anglia - Elveţia. Saka a egalat pentru naţionala lui Southgate. Au început prelungirile
Anghel Iordănescu, critici pentru Edi! ”Am vreo şase reproşuri pe care i le-aş face” Anghel Iordănescu, critici pentru Edi! ”Am vreo şase reproşuri pe care i le-aş face”
Dublă Mercedes în calificările Marelui Premiu al Mari Britanii la Formula 1. Trei britanici pe primele locuri Dublă Mercedes în calificările Marelui Premiu al Mari Britanii la Formula 1. Trei britanici pe primele locuri
Biniam Girmay a câştigat etapa a 8-a a Turului Franţei, iar Pogacar rămâne posesorul tricoului galben Biniam Girmay a câştigat etapa a 8-a a Turului Franţei, iar Pogacar rămâne posesorul tricoului galben
Anghel Iordănescu a dezvăluit motivul pentru care Edi Iordănescu vrea să plece de la naţională Anghel Iordănescu a dezvăluit motivul pentru care Edi Iordănescu vrea să plece de la naţională
Fazele controversate din meciul Germania - Spania, analizate de Cristi Balaj | VIDEO EXCLUSIV Fazele controversate din meciul Germania - Spania, analizate de Cristi Balaj | VIDEO EXCLUSIV

MM Stoica a identificat marele vinovat de la primul gol marcat de Olanda şi nu e Niţă. „Trebuia să îl blocheze şi s-a întors cu spatele” | EXCLUSIV VIDEO

EURO 2024 Publicat pe miercuri, 21:20

Mihai Stoica a analizat faza primului gol marcat de Olanda, în meciul cu România din „optimile” EURO 2024, încheiat 3-0, şi a numit principalul vinovat.

Olandezii au deschis scorul în minutul 20, când Cody Gakpo a primit pe partea stângă, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă. Însă, această fază a fost analizată de MM Stoica şi nici unul dintre cei doi jucători nu poartă cea mai mare vină, din punctul lui de vedere.

Aflat în studio-ul EURO Show, oficialul FCSB-ului consideră că nu Niţă este cel care a gafat la şutul la colţul scurt al jucătorului de la Liverpool, ci Marius Marin, care ar fi putut să îl blocheze pe Gakpo.

„Ucraina a avut o super echipă, acum ar trebui să ne scuzăm noi că portarul titular al ultimelor luni la Real a comis-o, că a comis-o! Eroarea lui Niţă e mult mai mică decât cea a lui Lunin, care ne-a dat mingea şi care a luat gol de la kilometrul 10.

Toată lumea spune <<portarul nu are voie să ia gol pe scurt>>, dar unghiul lui Gakpo nu era foarte mic, unghiul lui Gakpo era destul de mare şi prima greşeală a fost a lui Raţiu, a doua greşeală a lui Marius Marin, care trebuia să îl blocheze şi s-a întors cu spatele, iar Niţă, e adevărat că luat gol pe scurt şi a şi atins-o, dar el avea de apărat toată poarta, dacă el rămânea pe colţul scurt şi îi dădea la lung ce făcea?!”, a evidenţiat Mihai Stoica, la Prima Sport.