Stadionul Municipal Sibiu a fost reomologat de LPF şi urmează să primească omologarea din partea UEFA Stadionul Municipal Sibiu a fost reomologat de LPF şi urmează să primească omologarea din partea UEFA
LIVE VIDEO | FCSB - Corvinul, astăzi, de la ora 20:00! Supercupa României se vede la Prima Sport 1. Echipele de start LIVE VIDEO | FCSB - Corvinul, astăzi, de la ora 20:00! Supercupa României se vede la Prima Sport 1. Echipele de start
OFICIAL | CFR Cluj a anunţat transferul unui jucător din Arabia Saudită OFICIAL | CFR Cluj a anunţat transferul unui jucător din Arabia Saudită
Suporterii Corvinului au venit cu droguri la Bucureşti Suporterii Corvinului au venit cu droguri la Bucureşti
Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid la Cupa Reşiţa Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid la Cupa Reşiţa
”Toate cluburile funcţionează ilegal”. Dezastru pentru FRF după decizia Tribunalului Bucureşti ”Toate cluburile funcţionează ilegal”. Dezastru pentru FRF după decizia Tribunalului Bucureşti

Max Verstappen a obţinut a 61-a victorie a carierei pe circuitul din Barcelona

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 23 iun 2024

Pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull) s-a impus fără probleme în Marele Premiu al Spaniei la Formula 1 şi conduce în clasamentul piloţilor cu un avans considerabil, îndreptându-se spre al patrulea titlu mondial.

Max Verstappen (Red Bull) a reuşit a şaptea victorie a sezonului, câştigând pe circuitul de la Montmelo, din zona metropolitană a Barcelonei, în a zecea etapă din 2024.

Pe locul secund s-a clasat britanicul Lando Norris (McLaren), cel care pornise din pole-position, iar podiumul a fost completat de un alt pilot britanic, Lewis Hamilton (Mercedes), aflat la prima clasare pe podium din acest an şi la al 198-lea podium din carieră.