După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America
Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat
Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal” Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal”
Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%” Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%”
"Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV "Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile

VIDEO | Deşi vremea a fost potrivnică, românii au rămas alături de naţională în Parcul Titan

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe marți, 23:36

România a pierdut cu Olanda, 3-0, în optimile de finală ale EURO 2024. Au marcat: Gakpo 20, Malen 82, 90+3.

În ciuda vremii rele din Capitală, fanii au rămas alături de băieţii lui Edi Iordănescu şi au urmărit partida cu sufletul la gură.

• Suporterii pot urmări toate meciurile turneului final Euro 2024, în direct, în Parcul Titan, pe Insula Euro! În fiecare seară, un DJ va întreţine atmosfera pe insulă. Evenimentul este susţinut de Betano si Hidroelectrica.

Olandezii au deschis scorul în minutul 20. Cody Gakpo a primit pe stânga, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă

Presiunea rivalilor a dat rezultate în minutul 83, când Malen a înscris pentru 2-0. Pe final acelaşi Malen a stabilit rezultatul final, 3-0 în minutul 90+3, şi echipa Ţărilor de Jos merge mai departe, în sferturi.