A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani
E gata! Cum a ajuns în Grecia, Becali a anunţat pe cine se bazează în meciul cu PAOK: ”El este baza!”

Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple
Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an
Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong
FCSB are straie noi! Ţinute speciale de stradă înainte de duelul cu PAOK FCSB are straie noi! Ţinute speciale de stradă înainte de duelul cu PAOK

Surpriză mare! Helmut Duckadam a dezvăluit echipa care are cel mai bun lot din Superligă. Nu este FCSB: ”Cel mai bun din ţară la ora actuală!”

Superliga Publicat pe 14 feb 2024

Rapid Bucureşti traversează o perioadă bună în momentul de faţă. Echipa antrenată de Cristiano Bergodi a câştigat toate meciurile jucate în acest an.

Formaţia din Giuleşti a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Golul a fost marcat de Djokovic, în minutul 9.

În prima repriză, jocul a fost întrerupt aproximativ trei minute (din minutul 5) din cauza obiectelor pirotehnice folosite de suporterii clujeni.

Până la finalul sezonului regular, Rapid mai are de jucat următoarele meciuri: Hermannstadt (a), Poli Iaşi (d), UTA Arad (a), Universitatea Craiova (d) şi FCSB (a).

Mai mult decât atât, Rapid a fost foarte activă pe piaţa transferurilor şi a efectuat mai multe mutări. Şefii din Giuleşti spuneau că obiectivul era să aibă dubluri pe toate posturile, după ce au întâmpinat accidentări.

”Cel mai bun din ţară la ora actuală!”

”Eu cred că Rapid este echipa care are lotul cel mai bun din ţară la ora actuală, dar şi acolo se va mai lupta. Eu cred că la anul Rapidul îşi depune serios candidatura pentru titlu”, a spus fostul portar al Stelei.