VIDEO | UBT Cluj - Valencia 96-105. Ardelenii au avut şi 17 puncte avans! VIDEO | UBT Cluj - Valencia 96-105. Ardelenii au avut şi 17 puncte avans!
Revenire nesperată la FCSB! Preferatul lui Gigi Becali se întoarce şi va juca în meciul cu Dinamo Revenire nesperată la FCSB! Preferatul lui Gigi Becali se întoarce şi va juca în meciul cu Dinamo
Şumudică, OUT dacă nu reuşeşte asta! Clauza de reziliere a antrenorului Şumudică, OUT dacă nu reuşeşte asta! Clauza de reziliere a antrenorului
”Erau numai nepoţi şi nepoţi. Am fost coleg cu nepotul lui Mitică Dragomir, care nu era chiar aşa cum îl umfla domnul preşedinte”. Acuzaţii la adresa Voluntariului ”Erau numai nepoţi şi nepoţi. Am fost coleg cu nepotul lui Mitică Dragomir, care nu era chiar aşa cum îl umfla domnul preşedinte”. Acuzaţii la adresa Voluntariului
Breaking News! Meciul restant dintre FCSB şi Botoşani a fost programat de LPF! Programul complet

Francesco Totti s-a implicat personal în transferul atacantului român! AS Roma, ”ofertă de 19 milioane de euro” Francesco Totti s-a implicat personal în transferul atacantului român! AS Roma, ”ofertă de 19 milioane de euro”

Stevan Ljubicic continuă ca principal la campioana Volei Alba Blaj

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 17 iul 2023

Antrenorul sârb Stevan Ljubičić va antrena campioana Volei Alba Blaj şi în sezonul viitor, al treilea consecutiv la gruparea ardeleană.

Campioana a anunţat, luni, componenţa stafului tehnic pentru viitoarea stagiune, din care nu va mai face parte secundul Ivan Bučevac, înlocuit cu Arsenije Protić.

Potrivit anunţului de luni, staful tehnic include următorii tehnicieni: Stevan Ljubičić (Serbia, 42 ani) - antrenor principal, Arsenije Protić (Serbia, 32 ani) - antrenor secund, Tudor Glogoveţan (România, 33 ani) - antrenor secund, Dobrica Šopalović (Serbia, 27 ani) - preparator fizic, Petru Ban (România, 34 ani) – fizioterapeut şi Ognjen Marković (27 ani) – statistician.

Principalul Stevan Ljubičić a obţinut până acum cu Volei Alba Blaj două titluri de campion al României, o Cupă a României, o Supercupă şi a calificat, în 2022,  echipa în finala Cupei CEV!

În perioada 2016-2019, a fost antrenor secund la Volei Alba Blaj, interval în care a obţinut alte două titluri naţionale, două Cupe ale României şi a disputat două finale de cupă europeană: finala Ligii Campionilor (2018) şi finala Cupei CEV (2019).

Stevan Ljubičić este şi selecţioner al naţionalei de volei feminin a Bosniei - Herţegovina.