Oţelul Galaţi l-a transferat pe mijlocaşul ofensiv Samy Bourard Oţelul Galaţi l-a transferat pe mijlocaşul ofensiv Samy Bourard
VIDEO | Francezul Arthur Fils a câştigat turneul de la Tokyo. El a bifat al doilea titlu ATP VIDEO | Francezul Arthur Fils a câştigat turneul de la Tokyo. El a bifat al doilea titlu ATP
Veste grozavă pentru Ianis Hagi. ”M-am întors” Veste grozavă pentru Ianis Hagi. ”M-am întors”
La 21 de ani, americanul AJ Griffin renunţă la baschet pentru a-l urma pe Iisus La 21 de ani, americanul AJ Griffin renunţă la baschet pentru a-l urma pe Iisus
”Stimulent suplimentar pentru victorie”. Presa greacă a prefaţat duelul PAOK - FCSB ”Stimulent suplimentar pentru victorie”. Presa greacă a prefaţat duelul PAOK - FCSB
Marcela Fumea se retrage din funcţia de coordonator al lotului de gimnastică aerobic Marcela Fumea se retrage din funcţia de coordonator al lotului de gimnastică aerobic

S-au stabilit primele echipe calificate în semifinalele Cupei Africii pe Naţiuni

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 3 feb 2024

Reprezentativele din RD Congo şi Nigeria s-au calificat în semifinalele Cupei Africii pe Naţiuni, trecând în sferturi de Guineea, respectiv Angola.

RD Congo a învins Guineea cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Mbemba ’27, Wissa ’65 (penalti) şi Masuaku ’82. Pentru Guineea a înscris Bayo, în minutul 20, din penalti.

Nigeria s-a impus cu 1-0 în faţa Angolei. A înscris Lookman, în minutul 41.

Sâmbătă au loc ultimele două sferturi de finală ale competiţiei din Coasta de Fildeş: Mali – Coasta de Fildeş şi Capul Verde – Africa de Sud.