Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima
Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an
VIDEO | Steaua Bucureşti nu a atras prea mulţi fani nici la derby-ul cu Csikszereda. Asistenţă foarte mică pe Ghencea
S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga
VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge

Răzvan Lucescu se impune în deplasare şi e pe locul secund în Grecia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

PAOK Salonic, pregătită de antrenorul român Răzvan Lucescu, s-a impus duminică, în deplasare, scor 3-1, în faţa echipei Panetolikos, în etapa a 24-a din Super Liga greacă.

Gazdele au condus cu 1-0, din minutul 5, cu golul lui Chatzitheodoridis, iar PAOK a fost nevoită să lupte pentru a pleca cu puncte de la Agrinion. Elevii lui Lucescu jr au egalat prin autogolul lui Torrejon, din  minutul 72, iar în minutul 73 au trecut la conducere, după reuşita lui Zivkovic. Konstantelias a închis tabela în minutul 90 şi PAOK s-a impus cu 3-1.

Formaţia antrenată de răzvan Lucescu se află pe locul secund în clasament, cu 54 de puncte, la numai un punct de liderul AEK Atena. Panetolikos este pe 11, cu 19 puncte.