”Mănânc tofu pane, nu se mai mănâncă caşcaval!”. Chipciu, fabulos după ce ”U” a dat de pământ cu Rapid | VIDEO

”Au fost daţi la o parte, dar tot ei fac treabă!”. Basarab Panduru aplaudă echipele de pe podium din Superligă | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Şumudică a spus lucrurilor pe nume, după debutul dezamăgitor în „Giuleşti”. „Ce să fac? Nu se poate să arătăm aşa” VIDEO | Marius Şumudică a spus lucrurilor pe nume, după debutul dezamăgitor în „Giuleşti”. „Ce să fac? Nu se poate să arătăm aşa”
Ultimă oră! Giorgio Chiellini, revenire de senzaţie la o fostă campioană din Serie A: ”Am revenit acasă!”

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, critic la finalul meciului, chiar dacă echipa lui merge ceas. „Trebuie să le analizăm şi să le evităm” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, critic la finalul meciului, chiar dacă echipa lui merge ceas. „Trebuie să le analizăm şi să le evităm”
VIDEO | GOOOL Andrei Raţiu! Fundaşul român, execuţie superbă din afara careului VIDEO | GOOOL Andrei Raţiu! Fundaşul român, execuţie superbă din afara careului

VIDEO | Farul - Botoşani 0-1. Posibil ultimul meci pe banca dobrogenilor pentru Gică Hagi

Superliga Publicat pe 28 iul 2024

Farul Constanţa a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii. Dobrogenii au jucat din repriza a doua în superioritate numerică.

În minutul 56, de la FC Botoşani a fost eliminat Adams.

VIDEO | Farul - Botoşani 0-1 (Bodişteanu 47), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Farul: Buzbuchi - Sîrbu, M. Popescu, Gustavo, Cr. Ganea - Dican, Queiros, Grameni - Grigoryan, G. Iancu, V. Ciobanu
  • FC Botoşani: E. Pap - Sadiku, A. Miron, Şeroni, Pavlovic - Aldair, E. David - F. Adams, Ed. Florescu, Bodişteanu - Chică Roşă

Minutul 90+8: Final de meci! FC Botoşani bate cu 1-0.

Minutul 77: Rivaldinho zguduie transversala cu o lovitură de cap, după o minge centrată din corner.

Minutul 74: O nouă şansă pentru gazde. Ganea reia de la distanţă din voleu, dar nu îl învinge pe Pap.

Minutul 71: Iancu bate în forţă o lovitură liberă de la peste 20 de metri. Mingea a ocolit de puţin bara.

Minutul 67: David este aproape să devieze nefericit în proprie poartă o centrare. Pap este atent şi scoate în corner.

Minutul 62: Ganea centrează, dar Rivaldinho nu poate împinge cu capul din 5 metri.

Minutul 56: Adams are o intrare dură la Gustavo. Jucătorul celor de la Botoşani este eliminat.

Minutul 47: GOL FC Botoşani! Bodişteanu păcăleşte marcajul a doi adversari şi reia cu un şut perfect plasat din marginea careului.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 43: Queiros preia slab, mingea ajunge la Aldair, care trage de la 20 de metri. Buzbuchi scoate în corner.

Minutul 25: Grigoryan reia peste poartă dintr-o poziţie excelentă.

-----------------------------------------

Farul a început extrem de prost acest sezon. Trupa lui Hagi este în căutarea primei victorii, după ce în primele două etape a pierdut pe teren propriu Unirea Slobozia, scor 0-1, şi a remizat în deplasare la Galaţi, cu Oţelul, scor 0-0.

De cealaltă parte, la Botoşani este un adevărat haos. Moldovenii au pierdut primele două etape, cu Oţelul şi Poli Iaşi, iar în urma acestui start dezamăgitor de sezon, antrenorul Bogdan Andone a fost demis, iar în locul lui a fost adus Liviu Ciobotariu, care va debuta astăzi.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu o remiză albă.