VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

Atacantul Bertrand Traore revine la Ajax Amsterdam

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 15 iul 2024

Bertrand Traore, atacantul din Burkina Faso, revine la Ajax, după şapte ani de la plecarea în Franţa, a anunţat luni clubul olandez, pe siteul oficial.

Traore (28 de ani)a semnat un contract pe doi ani cu Ajax Amsterdam, unde va juca până la 30 iunie 2026. Este a doua experienţă a lui Traore la gruparea olandeză, după cea din sezonul 2016-2017. Internaţionalul din Burkina Faso a marcat 13 goluri pentru Ajax, înainte de a pleca la Olympique Lyon, unde a avut trei sezoane dezamăgitoare.

În anul 2020 Traore a semnat cu Aston Villa, fiind împrumutat la Istanbul Başikşehir pentru sezonul 2022-2023. În 2024 a urmat un angajament la Villarreal, grupare pentru care a evoluat în 11 meciuri, marcând un gol. Liber de contract, în acest mercato, Traore a revenit la Ajax.