Tragedie la CSM Târgovişte! Jucătoarea americană Marie Tyra Whitehead, găsită decedată în apartament Tragedie la CSM Târgovişte! Jucătoarea americană Marie Tyra Whitehead, găsită decedată în apartament
Claude Makelele a demisionat de la Asteras Tripolis după doar trei meciuri Claude Makelele a demisionat de la Asteras Tripolis după doar trei meciuri
Irina Begu a fost eliminată de Bernarda Pera în primul tur la Wuhan Open Irina Begu a fost eliminată de Bernarda Pera în primul tur la Wuhan Open
Naomi Osaka nu va evolua la Japan Open Naomi Osaka nu va evolua la Japan Open
VIDEO | FC Bihor - FCU Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Moga egalează! VIDEO | FC Bihor - FCU Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Moga egalează!
Nelu Varga a anunţat suma pentru care îl dă pe Louis Munteanu la FCSB! Nelu Varga a anunţat suma pentru care îl dă pe Louis Munteanu la FCSB!

VIDEO | ”U” Olimpia Cluj s-a calificat la penalty-uri, în turul II preliminar al Ligii Campionilor la fotbal feminin

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 9 sep 2023

Universitatea Olimpia Cluj s-a calificat în turul II preliminar al Ligii Campionilor, după ce a câştigat grupa preliminară, ce a avut loc la Alba Iulia, ce stadionul ”Cetate”.

În meciul decisiv, campioana României a trecut la penalty-uri de israeliencele de la Kiryat GAT. După 120 de minute a fost 0-0, ambele echipe având numeroase şanse de a tranşa partida şi implicit calificarea.

Clujencele au avut nervii mai tari la loviturile de la 11 metri, iar Samantha Ann Blazek a reuşit să pareze două execuţii ale adversarilor şi să pună umărul la calificarea echipei sale în faza următoare.

Ardelencele au trecut în semifinale de Spartak Myjava (Slovaica), cu scorul de 6-2.

Ce urmează:

Câştigătoarele celor 11 finale din primul tur preliminar vor avansa în runda 2, unde trei echipe au intrare directă. Runda a doua oferă şapte locuri în faza grupelor.

• Semifinale: 20/21 aprilie şi 27/28 aprilie
  • Finala se va juca pe Stadionul „San Mamés, din Bilbao, Spania, data de desfăşurare urmând a fi comunicată ulterior.