Convocare surprinzătoare în naţionala Italiei! Fiul legendarului jucător, pentru prima oară în „Squadra Azzurra” Convocare surprinzătoare în naţionala Italiei! Fiul legendarului jucător, pentru prima oară în „Squadra Azzurra”
Harry Kane este liderul cursei pentru golgheterul sezonului 2024/25 din Bundesliga Harry Kane este liderul cursei pentru golgheterul sezonului 2024/25 din Bundesliga
Prima reacţie a lui Pogba, după ce TAS i-a redus suspendarea pentru dopaj Prima reacţie a lui Pogba, după ce TAS i-a redus suspendarea pentru dopaj
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş, astăzi, de la ora 11:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2 VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş, astăzi, de la ora 11:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2
VIDEO | Oţelul Galaţi - Univ. Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrmaPlay.ro. Deplasare complicată pentru olteni VIDEO | Oţelul Galaţi - Univ. Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrmaPlay.ro. Deplasare complicată pentru olteni
VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la ora 19:00, la Prima Sport 1! Emil Săndoi vrea să producă o nouă surpriză VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la ora 19:00, la Prima Sport 1! Emil Săndoi vrea să producă o nouă surpriză

VIDEO | SUNTEM CAMPIONI MONDIALI LA MINIFOTBAL! Victorie epică la penalty-uri cu Kazahstan, după ce am egalat la ultima fază a timpului regulamentar

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

România a câştigat titlul mondial la minifotbal în Emiratele Arabe Unite. ”Tricolorii” au învins în finală Kazahstanul, cu 14-13 la loviturile de departajare. După timpul regulamentar şi prelungiri a fost 2-2.

VIDEO | România - Kazahstan 2-2 (14-13 la penalty-uri)

SUNTEM CAMPIONI MONDIALI! Covaci transformă lovitură decisivă şi ne impunem cu 14-13 la loviturile de departajare!

Minutul 60: Final de prelungiri! Titlul mondial se decide la penalty-uri! Vor fi serii de câte 3, care se vor suplimenta dacă e egal.

Mintul 50+1: GOL România! Balogh prinde un şut superb de la distanţă în prelungiri!

Minutul 48: GOL România! VAR intervine şi dictează penalty pentru noi! Reducem diferenţa cu un şut perfect executat de Balogh.

Minutul 36: GOL Kazahstan! Suntem deposedaţi pe posesie, iar adversarii profită de eroare.

Minutul 25: GOL Kazahstan! Ungur încearcă să respingă, dar deviază în proprie poartă.

----------------------------------------

Ţara noastră a ajuns în ultmul act după ce a trecut de Ungaria fără emoţii, cu 3-0. În timp ce Kazahstan a obţinut un succes la limită cu Azerbaidjan, scor 3-2.

”Tricolorii” au reuşit să obţină două medalii de bronz la Campionatul Mondial, în cadrul ediţiilor din: SUA (2015) şi Australia (2019).