Basarab Panduru, discurs manifest când a revăzut faza cu fotbalistul lui Becali: ”Atât poate. Noi credeam că nu vrea, dar asta e el. Lent, fără viteză!” | VIDEO EXCLUSIV

”O seară neagră pentru noi”. Elias Charalambous, cel mai dur eşec european de când e la FCSB ”O seară neagră pentru noi”. Elias Charalambous, cel mai dur eşec european de când e la FCSB
Basarab Panduru, concluzia serii după umilinţa FCSB-ului din Scoţia: ”Dacă veneau cu echipa bună, nu îi vedeam bine pe cei de la Rangers!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Reacţie incredibilă a arbitrului de la Rangers - FCSB! ”Şi-a cerut scuze” VIDEO | Reacţie incredibilă a arbitrului de la Rangers - FCSB! ”Şi-a cerut scuze”
Gigi Becali, prima reacţie după înfrângerea din Scoţia. "Puteam să îi batem" Gigi Becali, prima reacţie după înfrângerea din Scoţia. "Puteam să îi batem"
Englezii au distrus titularul de la FCSB pe care Becali visa să încaseze milioane: ”Pare lipsit de absolut orice speranţă!”

VIDEO | Rangers - FCSB 4-0. Catastrofă pentru campioana României pe ”Ibrox Park”

FCSB Publicat de Daian Cutu ieri, 23:41

FCSB a fost învinsă în deplasare, scor 4-0, de echipa scoţiană Glasgow Rangers, în etapa a treia din Liga Europa.

VIDEO | Rangers - FCSB 4-0 (Lawrence 10, Cerny 31, 55, Igamane 72), în direct pe Prima Sport 1 şi 5, dar şi în PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Rangers: Butland - Tavernier, Souttar, Balogun, Jefte - Barron, Raskin - Cerny, Lawrence, Bajrami - Dessers
  • FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, M.Popescu – Alhassan, Edjouma – Miculescu, L.Phelipe, Ştefănescu – Bîrligea

Minutul 90+4: Final de meci! Rangers bate cu 4-0.

Minutul 81: Tavi Popescu trimite o lovitură liberă din 17 metri puţin peste.

Minutul 78: Musi trimite cu latul din careu. Mingea s-a dus puţin peste transversală.

Minutul 72: GOL Rangers! Igamame pătrunde şi trimite la colţul lung.

Minutul 70: Scoţienii sunt aproape de gol, dar Târnovanu respinge în lateral.

Minutul 55: GOL Rangers! Cerny face recital prin defensiva adversă şi trage plasat din careu.

Minutul 45+4: Pauză! Scorul este 2-0 pentru Rangers.

Minutul 31: GOL Rangers! Phelipe pasează fără să se uite la Cerny, care nu iartă din marginea careului.

Minutul 28: Luis Phelipe trage din marginea careului, dar Butland are o paradă de zile mari.

Minutul 15: Souttar nu poate relua corect din câţiva metri la un corner.

Minutul 10: GOL Rangers! Lawrence reia din 15 metri. Mingea nu a fost foarte puternică, dar s-a dus plasat.

Minutul 2: David Miculescu profită de eroarea lui Jack Butland şi înscrie. Reuşita este anulată controversat pentru fault la portar.

---------------------------------

FCSB vine după victoria entuziasmantă din marele derby cu Dinamo, scor 2-0, şi e gata să facă o nouă figură frumoasă în Europa League. Campiona României are maximum de puncte după primele două etape din a doua competiţie europeană şi se află pe locul 6 în clasamentul ligii.

„Roş-albaştrii” au înregistrat două victorii în acest sezon de Europa League: 4-1 acasă cu RFS şi 1-0 în deplasare cu PAOK. FCSB se află pe locul 5 în Superliga şi are în acest moment 9 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile.

De cealaltă parte, Rangers are, în faza ligii din Europa League, o înfrângere, 4-1 cu Lyon, şi o victorie, 2-0 cu Malmo, iar scoţienii se situează pe locul 17 în clasament. În campionat, echipa lui Ianis Hagi vine după înfrângerea din deplasare, scor 1-0, cu Kilmarnock şi se află pe locul 3.