Basarab Panduru, discurs manifest când a revăzut faza cu fotbalistul lui Becali: ”Atât poate. Noi credeam că nu vrea, dar asta e el. Lent, fără viteză!” | VIDEO EXCLUSIV

”O seară neagră pentru noi”. Elias Charalambous, cel mai dur eşec european de când e la FCSB ”O seară neagră pentru noi”. Elias Charalambous, cel mai dur eşec european de când e la FCSB
Basarab Panduru, concluzia serii după umilinţa FCSB-ului din Scoţia: ”Dacă veneau cu echipa bună, nu îi vedeam bine pe cei de la Rangers!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Reacţie incredibilă a arbitrului de la Rangers - FCSB! ”Şi-a cerut scuze” VIDEO | Reacţie incredibilă a arbitrului de la Rangers - FCSB! ”Şi-a cerut scuze”
Gigi Becali, prima reacţie după înfrângerea din Scoţia. "Puteam să îi batem" Gigi Becali, prima reacţie după înfrângerea din Scoţia. "Puteam să îi batem"
Englezii au distrus titularul de la FCSB pe care Becali visa să încaseze milioane: ”Pare lipsit de absolut orice speranţă!”

FCSB Publicat astăzi, 00:48

FCSB a fost învinsă, joi seara, în deplasare, scor 4-0, de echipa scoţiană Glasgow Rangers, în etapa a treia din Liga Europa.

La Glasgow, bucureştenii au făcut pressing, iar în minutul 2 Miculescu i-a furat mingea portarului scoţian Jack Butland şi a înscris, dar arbitrul fluierase fault în atac şi golul a fost anulat. În minutul 7 Târnovanu a respins şutul lui Raskin, dar trei minute mai târziu nu a mai putu face nimic la şutul lui Tom Lawrence, care a deschis scorul pentru scoţieni. Oaspeţii au replicat prin şutul lui Luis Phelipe din minutul 28, scos de sub bară de Butland.

Însă gazdele au mai înscris odată, în minutul 31, prin Vaclav Cerny, care a şutat fulgerător şi Rangers, care a dominat prima repriză, a intrat cu avantaj de două goluri la cabine. Cerny a completat seara de coşmar a românilor, cu golul de 3-0 marcat în minutul 55, iar festivalul lui Rangers s-a încheiat cu golul lui Hamza Igmane. 4-0 în minutul 72, iar unica replica a roş-albaştrilor a fost şutul peste poartă a lui Alexandru Musi, din minutul 78.

După meci, Basarab Panduru a tras mai multe concluzii în direct la PrimaSport.

Fostul mare internaţional susţine că echipa ar fi avut mai multe şanse dacă avea la dispoziţie toţi jucătorii.

”Dacă veneau cu echipa bună, nu îi vedeam bine pe cei de la Rangers!”

”Scorul este mare, pe undeva este corect, pe undeva nu. Două semne de întrebare, totuşi ce este în minutul 2 şi la intrarea la Târnovanu. În rest am văzut nişte rezerve ale FCSB-ului contra unor jucători care nu m-au impresionat. Dacă FCSB-ul venea cu echipa bună, cu viteza de la Praga nu-i vedeam bine”, a declarat Panduru după meci, la Prima Sport.

FCSB a pierdut la scor şi a evoluat slab în Scoţia, iar după trei etape ocupă locul 13 în clasamentul Ligii Europa.