VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | Farul - Botoşani 0-1. Posibil ultimul meci pe banca dobrogenilor pentru Gică Hagi

Superliga Publicat pe 28 iul 2024

Farul Constanţa a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii. Dobrogenii au jucat din repriza a doua în superioritate numerică.

În minutul 56, de la FC Botoşani a fost eliminat Adams.

VIDEO | Farul - Botoşani 0-1 (Bodişteanu 47), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Farul: Buzbuchi - Sîrbu, M. Popescu, Gustavo, Cr. Ganea - Dican, Queiros, Grameni - Grigoryan, G. Iancu, V. Ciobanu
  • FC Botoşani: E. Pap - Sadiku, A. Miron, Şeroni, Pavlovic - Aldair, E. David - F. Adams, Ed. Florescu, Bodişteanu - Chică Roşă

Minutul 90+8: Final de meci! FC Botoşani bate cu 1-0.

Minutul 77: Rivaldinho zguduie transversala cu o lovitură de cap, după o minge centrată din corner.

Minutul 74: O nouă şansă pentru gazde. Ganea reia de la distanţă din voleu, dar nu îl învinge pe Pap.

Minutul 71: Iancu bate în forţă o lovitură liberă de la peste 20 de metri. Mingea a ocolit de puţin bara.

Minutul 67: David este aproape să devieze nefericit în proprie poartă o centrare. Pap este atent şi scoate în corner.

Minutul 62: Ganea centrează, dar Rivaldinho nu poate împinge cu capul din 5 metri.

Minutul 56: Adams are o intrare dură la Gustavo. Jucătorul celor de la Botoşani este eliminat.

Minutul 47: GOL FC Botoşani! Bodişteanu păcăleşte marcajul a doi adversari şi reia cu un şut perfect plasat din marginea careului.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 43: Queiros preia slab, mingea ajunge la Aldair, care trage de la 20 de metri. Buzbuchi scoate în corner.

Minutul 25: Grigoryan reia peste poartă dintr-o poziţie excelentă.

-----------------------------------------

Farul a început extrem de prost acest sezon. Trupa lui Hagi este în căutarea primei victorii, după ce în primele două etape a pierdut pe teren propriu Unirea Slobozia, scor 0-1, şi a remizat în deplasare la Galaţi, cu Oţelul, scor 0-0.

De cealaltă parte, la Botoşani este un adevărat haos. Moldovenii au pierdut primele două etape, cu Oţelul şi Poli Iaşi, iar în urma acestui start dezamăgitor de sezon, antrenorul Bogdan Andone a fost demis, iar în locul lui a fost adus Liviu Ciobotariu, care va debuta astăzi.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu o remiză albă.