Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia
Problemele se ţin lanţ de Rapid! Marius Şumudică a făcut anunţul îngrijorător: „Sunt lucruri pe care ei nu le ştiu, dar trebuie să le afle” Problemele se ţin lanţ de Rapid! Marius Şumudică a făcut anunţul îngrijorător: „Sunt lucruri pe care ei nu le ştiu, dar trebuie să le afle”
Vladislav Blănuţă, transferat de Slavia Praga pentru 5 milioane de euro? Atacantul împrumutat la U. Cluj a impresionat Vladislav Blănuţă, transferat de Slavia Praga pentru 5 milioane de euro? Atacantul împrumutat la U. Cluj a impresionat
VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, în direct la Prima Sport 1. Ciucanii domină startul partidei VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, în direct la Prima Sport 1. Ciucanii domină startul partidei
Antrenorul celor de la RFS, în eroare! Ce a declarat înaintea partidei cu FCSB, din Europa League Antrenorul celor de la RFS, în eroare! Ce a declarat înaintea partidei cu FCSB, din Europa League
Mihai Teja, revenire de senzaţie pe banca tehnică! A semnat cu o cvintuplă campioană din Europa Mihai Teja, revenire de senzaţie pe banca tehnică! A semnat cu o cvintuplă campioană din Europa

VIDEO | Doku, meci perfect contra Ionuţ Radu! Brentford şi Crystal Palace s-au impus şi ele

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 4 nov 2023

Ca în fiecare weekend, spectacolul din Premier League se vede pe canalele Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro!

• Transmisiunile Premier League vă sunt oferite de Superbet

Astăzi, de la 17:00, nu mai puţin de cinci partide vor fi transmise.

Campioana Manchester CIty primeşte vizita Bournemouth, în vreme ce un alt duel interesant este cel dintre Brentford şi West Ham.

VIDEO | Manchester City - Bournemouth 6-1 (Doku 30, Silva 33, 84, Akanji 37, Foden 64, Ake 88 / Sinisterra 74)

Echipele de start

• Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Ake - Stones, Rodri - Silva, Alvarez, Kovacic, Doku - Haaland.
  • Bournemouth: Radu - Aarons, Mempham, Zabarnyi, Kelly, Kerkez - Christie, Scott, Billing, Tavernier - Solanke.

Minutul 88: GOL MANCHESTER CITY! Ake marchează şi el.

Minutul 84: GOL MANCHESTER CITY! Bernardo Silva reuşeşte dubla, iar Doku ajunge la 4 pase de gol!

Minutul 74: GOL BOURNEMOUTH! Abia intrat pe teren, Sinisterra înscrie golul de onoare.

Minutul 64: GOL MANCHESTER CITY! Doku reuşeşte a treia pasă de gol! Foden face 4-0.

Minutul 37: GOL MANCHESTER CITY! Ce repriză are Doku! Belgianul a deschis scorul şi a oferit două pase de gol în interval de şapte minute. Şutul său a fost deviat de Akanji şi tabela arată 3-0.

Minutul 33: GOL MANCHESTER CITY! Bernardo Silva face 2-0, din pasa lui Doku.

Minutul 30: GOL MANCHESTER CITY! Doku îl învinge pe Radu.

Minutul 1: A început partida.

VIDEO | Brentford - West Ham 3-2 (Maupay 11, Mavropanos autogol 55, Collins 70 / Kudus 19, Bowen 26)

• Brentford: Flekken - Ajer, Collins, Pinnock, Janelt - Onyeka, Norgaard, Jensen - Mbeumo, Maupay, Wissa.
  • West Ham: Areola - Coufal, Mavropanos, Aguerd, Emerson - Soucek, Ward-Prowse - Bowen, Kudus, Benrahma - Antonio.

Minutul 70: GOL BRENTFORD! O nouă răsturnare de scor. Collins face 3-2.

Minutul 55: GOL BRENTFORD! Mavropanos respinge greşit şi îl învinge pe coechipierul din poartă, Areola.

Minutul 26: GOL WEST HAM! Bowen răstoarnă scorul.

Minutul 19: GOL WEST HAM! Mohammed Kudus restabileşte egalitatea cu o execuţie superbă.

Minutul 11: GOL BRENTFORD! Maupay deschide scorul.

VIDEO | Burnley - Crystal Palace 0-2 (Schlupp 22, Mitchell 90+4)

• Burnley: Trafford - Vitinho, Beyer, O"Shea, Taylor - Gudmundsson, Berge, Brownhill - Koleosho, Amdouni, Rodriguez.
  • Crystal Palace: Johnstone - Ward, Andersen, Guehi, Mitchell - Doucoure, Lerma - Ayew, Hughes, Schlupp - Edouard.

Minutul 90+4: GOL PALACE! Mitchell dublează avantajul în prelungiri.

Minutul 22: GOL Crystal Palace! Schlupp deschide scorul.