PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

VIDEO ǀ David Miculescu, prestaţie ştearsă contra fostei echipe. ”Terenurile astea nu ne avantajează”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 3-1, echipa bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florin Coman a egalat repede, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Fostul jucător al celor de la UTA, David Miculescu s-a declarat dezamăgit de rezultat şi a încercat să pună prestaţia slabă a celor de la FCSB pe seama gazonului.

”Am vorbit înaintea meciului,. Am zis să batem ca să fim acolo sus. Terenurile astea nu ne avantajează. Noi pasăm, ţinem de minge, dar azi a trebuit să jucăm doar minge lungă.

Coman a înscris, şi, înainte de pauză, puteam să fac 2-1 şi era alt rezultat la final. Echipele de sub noi ne-au pus probleme, dar trebuie să arătăm ca o echipă care vrea să ia campionatul.

(n.r. cum a fost primit de suporterii
fostei echipe( Nu m-au înjurat suporterii. Sunt dezamăgit că nu am reuşit să câştigăm”, a declarat Miculescu, după meci.