PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:14

PSG a dispus vineri seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Rennes, într-un meci contând pentru etapa a şasea din Ligue 1.

Parizienii au condus cu 1-0 la pauză, după reuşita lui Bradley Barcola, din minutul 30. În partea secundă Lee Kang-In a înscris pentru 2-0, iar Barcola a bifat dubla, marcând în minutul 68. Oaspeţii au înscris golul de onoare în minutul 75, din penalti, prin Arnaud Kalimuendo, iar în minutul 88 Alidu Seidu a avut un gol anulat de VAR şi PSG – Rennes s-a terminat 3-1.

PSG este lider în Franţa, cu 16 puncte, iar Rennes are 7 puncte şi ocupă poziţia a opta.