PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Un fost mare atacant al Stelei ştie cine este liderul echipei lui Mihai Pintilii: ”Îi trage şi pe ceilalţi care sunt mai tehnici să joace mingea!”

FCSB Publicat pe 25 feb 2023

Adrian Ilie, fostul internaţional român, a oferit mai multe declaraţii despre FCSB.

FCSB a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a XXVI-a din Superligă.

Au marcat: Edjouma ‘1 / Koljic ‘90+1. Pe finalul primei reprize, un cartonaş roşu primit de Ndong a fost anulat după consultarea VAR.

La acest meci, Mihai Pintilii a decis să îl folosească pe Octavian Popescu în zonă centrală. Totuşi, mişcarea nu a părut una prea inspirată, iar decarul lui Gigi Becali nu a dat randamentul aşteptat. Octavian Popescu a fost schimbat în minutul 64, după ce a fost înlocuit cu Răzvan Oaidă.

La câteva zile după meci, Adrian Ilie a analizat evoluţia FCSB-ului. El a remarcat absenţa lui Olaru în echipa lui Pintilii. Fostul internaţional român consideră că Darius Olaru poate fi liderul echipei.

”Îi trage şi pe ceilalţi care sunt mai tehnici să joace mingea!”

”Ştii ce plus are Craiova în cele două meciuri cu CFR şi Steaua? Că joacă până la final, are o atitudine foarte bună.

A lipsit şi Olaru. El joacă în mijloc, începe să ţină de minge, îi poate trage şi pe ceilalţi care sunt mai tehnici să joace mingea. Din punctul meu de vedere el se apropie de un lider al echipei”, a mai spus Adrian Ilie, la Fanatik.