PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Schimbare importantă în echipa de start a celor de la FCSB pentru meciul cu UTA. ”Trebuie să joace repede şi să nu dribleze la mijlocul terenului”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2023

FCSB a intrat într-o serie excelentă de rezultate, iar următorul meci din Superliga va fi duminică, contra celor de la UTA Arad, de la ora 21:00, în direct pe Prima Sport 1.

Gigi Becali a anunţat o schimbare importantă în formula de start. Malcom Edjouma va intra din primul minut contra formaţiei lui Laszlo Balint.

Runda precedentă, mijlocaşul francez a fost rezervă cu Petrolul, dar a intrat foarte bine şi a marcat spectaculos, cu o execuţie din foarfecă. Programul încărcat este motivul pentru care Becali a decis ca Edjouma să nu fie din primul minut contra ”lupilor galbeni”.

”Edjouma ca să joace din primul minut trebuie să joace repede şi să nu dribleze la mijlocul terenului pentru că pierdem mingea. El marchează, dar trebuie ţinut de rezultat. Trebuie să joace altul care să nu dribleze la mijlocul terenului.

Pentru că e din trei în trei zile, că aţi văzut s-au făcut cinci schimbări. Strategia a fost să joace Tavi Popescu şi Coman şi apoi să joace el, dar la meciul cu UTA Arad o să joace el. El va juca titular. Aşa a fost strategia făcută. Duminică joacă Edjouma titular”
, a spus Becali, pentru cei de la Digi Sport.

• 5 goluri în 5 ultimele partide a reuşit Edjouma pentru FCSB.