VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United, cel mai tare duel al serii. Deschidere de scor
Primele rezultatele ale serii din Conference League. Un meci s-a terminat la scor de tenis Primele rezultatele ale serii din Conference League. Un meci s-a terminat la scor de tenis
VIDEO | PAOK - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | PAOK - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2. Radu Drăguşin a fost suspendat VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2. Radu Drăguşin a fost suspendat
A văzut primul 11 al FCSB-ului şi a răbufnit! Jucătorul campioanei, pus la zid chiar înainte de partida cu PAOK: „Nu mai poţi, dar salariul îl iei din 7 în 7 zile?!” | VIDEO EXCLUSIV A văzut primul 11 al FCSB-ului şi a răbufnit! Jucătorul campioanei, pus la zid chiar înainte de partida cu PAOK: „Nu mai poţi, dar salariul îl iei din 7 în 7 zile?!” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB i-a învins fără drept de apel, iar acum au produs surpriza rundei în Europa League FCSB i-a învins fără drept de apel, iar acum au produs surpriza rundei în Europa League

S-au stabilit echipele calificate la Turneul F4 al Cupei României la volei feminin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 13 dec 2023

Echipele Volei Alba Blaj, Rapid Bucureşti, Dinamo Bucureşti şi CSM Târgovişte s-au calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, după victorii în manşa retur din sferturile competiţiei.

Rezultatele înregistrate în partidele retur din sferturile de finală, miercuri, sunt: Rapid Bucureşti – CSM Bucureşti 3-1 (3-0 în tur), Dinamo Bucureşti – CSM Lugoj 3-1 şi ”set de aur” (0-3), Volei Alba Blaj – CSO Voluntari 3-0 (3-2) şi Corona Braşov – CSM Târgovişte 1-3 (2-3).

Astfel, careul de aşi al Cupei României este format din echipele Volei Alba Blaj, Rapid Bucureşti, Dinamo Bucureşti şi CSM Târgovişte.

În competiţia similară masculină s-au calificat la Turneul Final Four echipele Arcada Galaţi, Bucureşti, Steaua Bucureşti şi Rapid Bucureşti.