Gigi Becali a mărit salariile a doi jucători chiar înaintea debutului în grupele Europa League: „Am făcut actele şi au semnat!” Gigi Becali a mărit salariile a doi jucători chiar înaintea debutului în grupele Europa League: „Am făcut actele şi au semnat!”
Ultimă oră! Steaua riscă excluderea din campionat şi retrogradarea în Liga a 3-a Ultimă oră! Steaua riscă excluderea din campionat şi retrogradarea în Liga a 3-a
Premieră în golful românesc Premieră în golful românesc
E gata! Cine o va arbitra pe FCSB în primul meci din Europa League

Bomba momentului în fotbalul românesc! Gigi Becali renunţă la FCSB: „Gata! La revedere! Nu vreau să mă mai agaţe cu ceva” Bomba momentului în fotbalul românesc! Gigi Becali renunţă la FCSB: „Gata! La revedere! Nu vreau să mă mai agaţe cu ceva”
Asociatia Presei Sportive din România

România a spulberat Ungaria într-un meci amical

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 9 nov 2023

Astăzi, de la ora 11:00, a avut loc partida amicală dintre România şi Ungaria la nivelul naţionalelor U16.

"Tricolorii" s-au impus fără drept de apel, scor 4-1.

Primul gol al partidei a venit în minutul 2, atunci când maghiarul Prettenhoffer a înscris în proprie poartă.

Până la pauză a ieşit la rampă Ianis Avramescu. Tânărul de 15 ani a marcat o dublă în minutele 39 şi 45+1.

În a doua repriză, ungurii au început să spere la o remontadă, atunci când Magyarics a redus din diferenţă în minutul 60.

Până la final, tot România a mai punctat. În minutul 89, Marco Popescu a stabilit scorul final, 4-1.

Aceasta este prima victorie din istorie pentru România, în faţa Ungariei, la nivelul selecţionatelor U16. În urmă cu două zile, într-o altă partidă amicală, scorul a fost 1-1, iar în 2011, maghiarii au câştigat cu 2-1.