PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

NEWS ALERT | Andrea Compagno, pe lista preliminară a naţionalei Italiei!

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2023

Veste grozavă pentru fotbalul românesc. Andrea Compagno a fost convocat pe lista preliminară a naţionalei Italiei, pentru partidele cu Anglia (23 martie) şi Malta (26 martie).

Compagno (26 de ani) i-a atras atenţia lui Mancini, care i-a dat o şansă. Atacantul a marcat de 16 ori pentru vicecampioana din Superliga şi pentru FCU Craiova, în actualul sezon.

”Avem un jucător la naţionala campioană europeană en-titre, Compagno la naţionala Italiei. Andrea are o sârguinţă cum rar am văzut.

M-a sunat Argăseală şi mi-a zis: «Te-ai uitat pe mail? Compagno a fost convcat la naţională». Am zis că mă ia la mişto. Prima dată m-am gândit la care naţională, că el nu e român. Nu am avut niciun jucător convocat la o naţională de nivelul ăsta”
, a spus MM Stoica, pentru Orange Sport.