PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

”Ne montăm şi încercăm să câştigăm următoarele meciuri”. Târnovanu, înger şi demon pentru FCSB cu Universitatea Craiova

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2023

FCSB a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu cei de la Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a XXVI-a din Superligă.

Au marcat: Edjouma ‘1 / Koljic ‘90+1

Ştefan Târnovanu a comis o eroare mare la golul egalizator al oltenilor, după ce cu trei minute înainte a avut o intervenţie providenţială. Portarul a explicat că echipa trebuie să se monteze în vederea câştigării campionatului.

"Un meci început perfect, cu gol în minutul 1. Am controlat prima repriză, cred că au avut un singur şut pe poartă. Cred că am făcut pasul în spate cam devreme, iar din păcate au dat acel gol. Din ce am înţeles, Tamm a dat în adversar la cornerul din care am luat gol.

A venit un gol norocos, o ieşire neinspirată a mea, Koljic dă cu capul, balonul se loveşte de Cristea şi se scurge în poartă. Asta e, ne montăm şi încercăm să câştigăm următoarele meciuri.

Ţinând cont că nu am reuşit să facem 2-0 a trebuit să ne apărăm. Îmi pare rău că nu am făcut-o până la final. Trebuie să fim mai maturi dacă vrem să câştigăm campionatul"