VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Motivul pentru care Tachtsidis nu a jucat în remiza dintre CFR Cluj şi FCSB

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe luni, 16:21

CFR Cluj şi FCSB au remizat, scor 2-2, duminică seară, în Ardeal.

Considerat unul dintre cei mai buni fotbalişti din Superligă, Panagiotis Tachtsidis s-a aflat pe bancă la derby-ul din Gruia. Fotbalistul grec nu a intrat pe teren şi a bifat a treia partidă consecutivă de Superligă în care nu este utilizat de Dan Petrescu.

Astăzi, Cristi Balaj a dezvăluit care a fost motivul pentru care Tachtsidis  nu a jucat cu FCSB. Se pare că mijlocaşul a avut unele probleme medicale.

"Au fost câteva probleme medicale cu Tachtsidis. El a revenit alături de echipă cu doar câteva zile înainte de partida oficială. Are o problemă la călcâi.

(N.r. Tachsidis ar fi putut juca măcar 15-20 de minute?) Eu zic că da. Dacă aşa a considerat antrenorul, nu putem să comentăm. Noi nu discutăm despre deciziile antrenorului. Am avut jocul în mână. Nu ai voie să ratezi victoria când conduci cu 2-0”, a explicat Cristi Balaj, conform Fanatik.