PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Gigi Becali a intervenit şi l-a contrazis pe Igor Armaş: ”Vai, vai, vai, 3 zile cu Edjouma. Ăla a venit cu capul în piciorul lui!”

FCSB Publicat pe 22 feb 2023

Gigi Becali a avut o reacţie în stilul caracteristic când a fost întrebat despre lovitura pe care i-a aplicat-o Edjouma lui Igor Aramaş.

Unul dintre evenimentele nefericite ale partidei FC Voluntari - FCSB, în care ”roş-albaştrii” s-au impus cu 2-1, a fost accidentarea gravă a lui Igor Armaş, suferită în urma unei lovituri dure venite din partea lui Edjouma.

Faultul a avut loc în minutul 82, când, la o fază în careul echipei FC Voluntari, Edjouma şi Armaş au intervenit la un balon, iar jucătorul bucureştenilor a ridicat piciorul foarte sus, lovindu-l pe Armaş.

Arbitrul Radu Petrescu a acordat doar cartonaşul galben, iar faza nu a fost consultată la sistemul VAR.

Totuşi, patronul FCSB are o altă variantă. El susţine că Igor Armaş a intrat singur cu capul în piciorul lui Edjouma. Becali afirmă că VAR-ul ar fi trebuit să intervină, dacă jucătorul lui trebuia sancţionat cu roşu.

”Vai, vai, vai, 3 zile cu Edjouma. Ăla a venit cu capul în piciorul lui!”

”Când toată lumea, ”vai, vai, vai”... 3 zile cu Edjouma... Ce-a făcut, mă? A ridicat piciorul aşa. Ăla a venit cu capul şi s-a aşezat şi cu capul, şi cu pieptul de piciorul lui.

Dar nu că era de roşu. Daca era roşu, îi dădea VAR-ul roşu”, a spus Gigi Becali.