S-au aflat orele la care Gabriela Ruse şi Simona Halep vor evolua din nou la Hong Kong S-au aflat orele la care Gabriela Ruse şi Simona Halep vor evolua din nou la Hong Kong
Campioana CSO Voluntari, debut cu victorie în preliminariile Ligii Campionilor Campioana CSO Voluntari, debut cu victorie în preliminariile Ligii Campionilor
VIDEO | Champions League se vede în direct pe canalele Prima Sport! Şahtior - Atalanta, PS1 şi Girona - Feyenoord, PS2. S-a marcat în ambele meciuri VIDEO | Champions League se vede în direct pe canalele Prima Sport! Şahtior - Atalanta, PS1 şi Girona - Feyenoord, PS2. S-a marcat în ambele meciuri
Antrenorul lui Rangers a oferit toate detaliile despre situaţia lui Ianis Hagi Antrenorul lui Rangers a oferit toate detaliile despre situaţia lui Ianis Hagi
VIDEO | Conference League a început spectaculos! Gol fabulos marcat de Rapid Viena cu Basaksehir VIDEO | Conference League a început spectaculos! Gol fabulos marcat de Rapid Viena cu Basaksehir
Gigi Becali, ofertă pentru un jucător de la "U" Cluj Gigi Becali, ofertă pentru un jucător de la "U" Cluj

”El Clasico” ajunge pe tărâm saudit! Real Madrid şi Barcelona îşi dispută un nou trofeu

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 11 ian 2024

FC Barcelona a învins joi seara, la Riad, scor 2-0, formaţia Osasuna, în a doua semifinală a Supercupei Spaniei. Catalanii vor juca în finală cu Real Madrid.

După o primă repriză fără gol, echipa lui Xavi a deschis scorul în minutul 59, prin Robert Lewandowski. Catalanii au avut o ocazie de majorare a scorului în minutul 76, prin Kounde, dar au reuşit să marcheze în minutul 90+3, prin Lamine Yamal şi FC Barcelona s-a impus cu 2-0.

Catalanii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei, care se va disputa duminică, 14 ianuarie, şi în care FC Barcelona va întâlni pe Real Madrid.