Remiză la U17! ”Tricolorii” lui Nicolae Grigore au făcut 1-1 cu Muntenegru Remiză la U17! ”Tricolorii” lui Nicolae Grigore au făcut 1-1 cu Muntenegru
Naţionala U19 a învins Germania, în cadrul unui amical Naţionala U19 a învins Germania, în cadrul unui amical
Mbappe, aflat în centrul unei controverse privind o vizită la Stockholm, a postat o fotografie din sala de sport Mbappe, aflat în centrul unei controverse privind o vizită la Stockholm, a postat o fotografie din sala de sport
Garbine Muguruza, fost număr 1 mondial şi de două ori campioană de Grand Slam la simplu, s-a căsătorit. Cine este alesul ei şi cum s-au cunoscut Garbine Muguruza, fost număr 1 mondial şi de două ori campioană de Grand Slam la simplu, s-a căsătorit. Cine este alesul ei şi cum s-au cunoscut
Fosta mare campioană la gimnastică Larisa Iordache va avea o fetiţă Fosta mare campioană la gimnastică Larisa Iordache va avea o fetiţă
Italianul Jannik Sinner va încheia anul 2024 pe locul 1 ATP Italianul Jannik Sinner va încheia anul 2024 pe locul 1 ATP

Dusan Lajovici a câştigat turneul de la Banja Luka. El l-a învins în finală pe Andrei Rublev

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2023

Tenismanul sârb Dusan Lajovici a câştigat turneul de la Banja Luka, după ce l-a învins pe rusul Andrei Rublev, locul 6 mondial, scor 6-3, 4-6, 6-4.

Sârbul s-a impus în două ore şi 32 de minute.

Lajovici a trecut în sferturi de liderul mondial Novak Djokovici şi va urca pe locul 40 în clasamentul ATP de pe 70 la începutul turneului.

Pentru Lajovici este al doilea turneu al carierei după cel de la Umag, din 2019.