”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Daniel Bîrligea, omul momentului la CFR Cluj. ”Am avut multe ocazii, dar arbitrul nu le-a dat”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2023

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Superligii.

Sepsi a condus cu 1-0, prin golul marcat de Dumitrescu ’28.

Pentru CFR Cluj au marcat Birligea ’44 şi Deac ’53.

De la Sepsi a fost eliminat Ninaj, în minutul 62.

Bîrligea este cel mai în formă jucător ofensiv al campioanei României. Acesta a criticat maniera de arbitraj şi s-a declarat dezamăgit şi de modul în care a intervenit sistemul VAR.

”Au fost multe ocazii din partea noastră. Au reuşit să marcheze primii, în rest nu au avut multe faze. Am avut multe ocazii, dar arbitrul nu le-a dat.

Mergeam după minge, ce să simulez? Apoi intră în mine, nu am unde să mă retrag. Mai avem şi VAR. La început nu dai, dar după? Important e că am câştigat.

A fost o mişcare în care apărătorul s-a urcat pe mine, dar ne refacem. Nu vreau să vorbesc despre ceilalţi”,
a declarat atacantul campioanei, la finele partidei.