”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical

Sporturi Publicat de Daian Cutu ieri, 22:22

Vicecampioana Volei Alba Blaj a învins joi, pe teren propriu, campioana Ungariei, Vasas Óbuda Budapesta, scor 3-2, la turneul amical pe care îl organizează.

Scorul pe seturi a fost 23-25, 25-22, 25-18, 22-25, 15-13.

Tot joi, în primul meci al zilei, CSM Târgovişte – CSM Constanţa, scor 3-1.

În prima zi a turneului s-au disputat partidele dintre Vasas Óbuda Budapesta – CSM Târgovişte, scor 3-1, respectiv Volei Alba Blaj – CSM Constanţa, scor 3-0.

Vineri, în ultima zi de meciuri amicale, sunt programate confruntările dintre CSM Constanţa - Vasas Óbuda Budapesta şi CSM Târgovişte – Volei Alba Blaj.

În 2024, Vasas Óbuda Budapesta a câştigat titlul naţional şi Cupa Ungariei, urmând a participa în Liga Campionilor, CSM Târgovişte a cucerit Cupa României, iar CSM Constanţa s-a clasat pe locul 9 în Divizia A.