PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Cum l-a ”evitat” Nicolae Dică pe Marco Dulca la FCSB: ”I-am bătut la uşa când am văzut că nimeni nu vine la mine să îmi dea o explicaţie!”

FCSB Publicat pe 2 mar 2023

Marco Dulca s-a întors la Chindia Târgovişte în această iarnă. Jucătorul nu a avut parte de cea mai bună aventură la FCSB.

Gigi Becali a fost pus pe transferuri vara trecută, iar Marco Dulca a fost unul dintre numele pe care patronul FCSB le-a transferat. Totuşi, Dulca nu s-a putut adapta la FCSB.

Jucătorul nu a mai prins minute şi i s-a comunicat că poate să plece, dacă asta doreşte. Singura echipă pentru care mai putea juca era Chindia Târgovişte, iar mijlocaşul s-a întors la fosta lui echipă.

Dulca a spus că a încercat să aibă o discuţie cu Dică, dar antrenorul îl evita de câte ori era schimbat la pauză.

”I-am bătut la uşa când am văzut că nimeni nu vine la mine să îmi dea o explicaţie!”

”Sincer, aş fi dorit să fi vorbit mai mult cu mine pentru că am şi lucrat la echipa naţională împreună. Chiar îmi doream să fie cineva din club să mă susţină când eram schimbat la pauză, măcar să îmi spună un argument.

Într-o zi i-am bătut la uşa când am văzut că nimeni nu vine la mine să îmi dea o explicaţie. Am avut o discuţie cu el înainte de un meci când am văzut că nu sunt lot.

A fost ok, dar nu am primit o explicaţie concretă”, a spus Marco Dulca, în cadrul podcastului ”Victory Extra Time”.