Neluţu Sabău, mesaj războinic după revenirea spectaculoasă cu Slobozia: ”Trebuie să alerge, pentru că talent au. Trebuie să alergi!”

Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin
Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid
Ultimă oră! Andrei Raţiu, direct la un grand din La Liga! Anunţul făcut în Spania: ”Un transfer imediat!”

VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi
VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola

CS Dinamo Bucureşti 1 a cucerit Cupa României la sabie masculin echipe

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 31 oct 2023

CS Dinamo Bucureşti 1 a câştigat marţi finala Cupei României la sabie masculin echipe, învingând formaţia CSA Steaua Bucureşti 1.

CS Dinamo a fost prezentă în concurs cu patru echipe, iar CSA Steaua cu două. Astfel, CS Dinamo 1 a înfruntat în finala Cupei României la sabie masculin echipe pe CSA Steaua 1, marţi, în Sala de Scrimă Ana Pascu (Floreasca), din Bucureşti. Meciul a fost câştigat cu scorul de 45-37 de către CS Dinamo 1, care a evoluat în componenţa Rareş Ailinca, Vlad Covaliu, Iulian Teodosiu şi Răzvan Ursachi. CSA Steaua 1 s-a prezentat pe planşă cu Matei Cîdu, Dacian Enache, Mihnea Enache şi Alexandru Zmău.

Medalia de bronz a fost cucerită de echipa CSM Unirea Slobozia (Mihai Cruţu, Eduard Dragomir, George Dragomir, Răzvan Stănescu), care s-a impus cu 45-42 în finala mică, împotriva formaţiei CS Dinamo 2 (Casian Cîdu, Codrin Cozmuleanu, Rareş Gheorghe, Marco Şovar).