PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Ce a spus Leo Strizu când a fost întrebat de Iulian Cristea: ”Trebuie să dea randament maxim!”

FCSB Publicat pe 26 feb 2023

Formaţia FCSB a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Argeş, în etapa a XXVII-a a Superligii.

Antrenorul cu licenţă PRO al echipei bucureştene, Leo Strizu, a oferit mai multe declaraţii la finalul partidei. Astfel, Strizu s-a declarat mulţumit că jucătorii săi au reuşit să îşi păstreze concentrarea la finalul partidei şi şi-au îndreptat greşelile din meciurile trecute.

Tehnicianul roş-albaştrilor a subliniat că fiecare că fotbaliştii săi luptă să câştige fiecare meci jucat în lupta la titlu.

De asemenea, Strizu e evitat să vorbească despre decizia de a-l înlocui pe Octavian Popescu cu Iulian Cristea la finalul meciului, în minutul 93. Antrenorul echipei FCSB a spus doar că fiecare jucător trebuie să ofere un randament maxim în timpul jocului.

”Trebuie să dea randament maxim!”

”Suntem mulţumiţi pentru efortul depus. Ne interesează doar cele trei puncte. Le-am luat, nu aşa uşor, dar s-a terminat cu bine. Suntem mulţumiţi. Pregătim următorul meci.

S-a observat că echipa a fost mai concentrată pe final. A înţeles despre ce e vorba. Nu mai facem aceleaşi greşeli. Poate, în meciurile următoare, concentrarea va fi mai bună şi vom rezolva meciurile încă din prima repriză.

Jucătorii s-au mobilizat. Fiecare a ştiut ce are de făcut pe postul respectiv, indiferent unde îl prindea jocul. Pe noi ne interesează meci de meci să câştigăm. Abordăm la maxim fiecare meci. Doar aşa putem să ne îndeplinim obiectivul.

(n.r. despre introducerea lui Iulian Cristea, pe finalul meciului) Fiecare jucător, în funcţie de sistemul pe care îl abordăm, trebuie să dea randament maxim”, a declarat Strizu, după meci.