PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Andrea Compagno ar putea reveni în meciul cu FC Argeş! Echipa probabilă a FCSB-ului

FCSB Publicat pe 22 feb 2023

FCSB nu se va putea baza pe doi jucători pentru partida contra lui FC Argeş, care va avea loc duminică, de la ora 20:30 şi va putea fi vizionată în direct pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Andrei Cordea şi David Miculescu nu vor putea juca în partida cu FC Argeş, după ce ambii au văzut cartonaşul galben în partida cu U. Craiova şi au ajuns la patru avertismente, însă ”roş-albaştrii” au primit şi o veste bună. Andrea Compagno are şanse mari să evolueze în meciul de la Piteşti, după ce a absentat în derby-ul cu oltenii, din cauza unor dureri la genunchi.

Cu toate că atacantul s-a antrenat singur în ultimele zile, a primit acordul medicilor să revină la antrenamentele cu grupul de vineri şi are şanse mari să joace încă din primul minut, dacă testele ce vor fi efectuate joi vor fi pozitive.

Italianul este o piesă de bază pentru FCSB şi golgheterul echipei cu 10 reuşite de la venirea la gruparea din Bucureşti.

Echipa probabilă a FCSB-ului pentru partida cu FC Argeş: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovici - Edjouma, Şut, Olaru - Fl. Coman, Compagno, Oct. Popescu