VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul
VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere
Luca Joldea, campion mondial la tir juniori Luca Joldea, campion mondial la tir juniori
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul
VIDEO | Wolverhampton - Liverpool 1-2. ”Cormoranii” conduc în Premier League VIDEO | Wolverhampton - Liverpool 1-2. ”Cormoranii” conduc în Premier League
”Şi-a ratat şansa de a fi titular în Premier League!”. Englezii i-au dat lui Drăguşin vestea groaznică, după gafa din Europa League

VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul

Superliga Publicat de Daian Cutu ieri, 23:12

Rapid a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

Fotbalistuul echipei Oţelul, Cristian Chira, s-a accidentat grav la gleznă în repriza a doua şi, potrivit GSP, a ajuns la spitalul Floreasca.

VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Rapid: Siegrist - Cr. Manea, Ignat, Paşcanu,. Borza - Christensen, Kait - R. Pop, Hasani, Petrila - Burmaz
  • Oţelul: I. Popescu - D. Maftei, Zivulic, Stefanovic, M. Silva - Lameira, Chira, Teles - Frederic, Cisotti, A. Pop

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 72: Maciel bate peste poartă o lovitură liberă din marginea careului.

Minutul 62: Siegrist are o intervenţie de senzaţie la mingea lui Juric din câţiva metri.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 39: Maftei scoate în careu la Maciel, care caută vinclul din prima.

Minutul 30: Burmaz primeşte pe 5 metri şi încearcă un lob peste portar. Mingea nu a prins buturile.

Minutul 17: Pop şutează cu pământul din afara careului. Mingea a trecut puţin pe lângă.

Minutul 15: Popescu are un reflex de senzaţie la reluarea cu capul a lui Paşcanu din 6 metri.

-------------------------------

Mai mult decât atât, toate fazele importante şi golurile vor putea fi văzute în format video-text, pe site-ul Primasport.ro.

Înainte de meci, Oţelul este pe locul 2, cu 17. Chiar dacă la casele de pariuri Rapid este favorită, după jocul arătat până acum de cele două cluburi, echipa lui Dorinel Munteanu ar avea cele mai mari şanse.

Rapid este pe locul 8 în clasament, cu 12 puncte şi are nevoie mare de victorii.