Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | Kazahstan a învins pe San Marino şi păstrează şanse matematice de calificare

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 17 nov 2023

Echipa naţională din Kazahstan a învins vineri, pe teren propriu, scor 3-1, selecţionata statului San Marino, în cadrul grupei H a calificărilor pentru Euro 2024. În urma acestei victorii, Kazahstan mai păstrează şanse de calificare la turneul final.

La Astana, gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Islam Chesnokov. Kazahii s-au chinuit ceva vreme până să se desprindă pe tabela marcaj.

A făcut-o acelaşi Chesnokov, în minutul 51, dar sanmarinezii au reuşit să înscrie în minutul 61, prin Simone Franciosi.

În minutul 88 Pancotti l-a faultat în careu pe Kenessov, iar arbitrul austriac Harald Lechner a dictat penalti pentru gazde, după consultarea VAR. A executat şi a înscris Abat Aimbetov, în minutul 90+2, stabilind şi scorul final, 3-1 pentru gazde.

În clasamentul grupei H, conduce Slovenia (19 puncte),urmată de Danemarca, acelaşi număr de puncte, şi Kazahstan (18 puncte). Slovenia şi Danemarca mai au câte două meciuri de disputat, iar Kazahstan doar unul. Kazahii se pot califica la turneul final dacă Slovenia pierde în această seară cu danezii şi apoi pierde în ultimul meci din grupă, chiar în faţa Kazahstanului.