VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

VIDEO | Inter a reuşit să câştige pentru a opta oară Supercupa Italiei. Victorie în prelungiri cu Napoli

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 22 ian 2024

Inter Milano a câştigat luni seara, la Riad, Supercupa Italiei la fotbal, după ce a învins în finală pe Napoli, scor 1-0.

La Riad, pe stadionul Al-Awwal Park, Inter a avut prima ocazie în faţa campioanei, Napoli. Dimarco a lovit bara în minutul 15, iar Lautaro Martinez a avut un gol anulat în minutul 38. Echipa lui Walter Mazzari şi-a trecut în cont prima ocazie mare abia în minutul 51, prin Kvaratskhelia, dar a rămas în zece din minutul 60, când Giovanni Simeone a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Inter a lovit decisiv în minutul 90+1, când Pavard a pasat şi Lautaro Martinez a înscris golul victoriei pentru formaţia antrenată de Simone Inzaghi.

Inter Milano s-a impus cu 1-0 şi a câştigat pentru a opta oară Supercupa Italiei.