”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare

Liga II Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:55

Steaua Bucureşti s-a impus pe terenul celor de la FC Bihor, cu 1-0, în primul meci al etapei cu numărul 7 din liga a doua.

VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1 (Matei 21), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Garcia - Jurj, Giafer, Farcaş, Ban - Filip, Moga - Stahl, Nica, Gîdea - Jurj
  • Steaua Bucureşti: Munteanu - Vîrtej, Beţa, Ilie - Sierra - Iglesias, Matei, Răsdan, Drăghici - Chipirliu

Minutul 90+5: Final de meci! Steaua se impune cu 1-0.

Minutul 80: Garcia boxează în corner la lovitura liberă executată de la 20 de metri de Chipirliu.

Minutul 71: Drăghici şutează cu latul din 15 metri în bară. S-a ridicat însă fanionul pentru offside la Iglesias.

Minutul 45+3: Pauză! Steaua conduce cu 1-0.

Minutul 45+3: O minge din fază fixă trece pe lângă mai mulţi jucători. Vîrtej interceptează pe 7 metri, dar nu prinde poarta.

Minutul 24: Gazdele vin cu replica. Şutul lui Filip s-a dus în bară.

Minutul 21: GOL Steaua! Heras pătrunde şi centrează pe jos la bara a doua, iar Matei reia de lângă doi adversari.

Minutul 1: Chipirliu primeşte în careu, dar reia puţin peste transversală.

-------------------------------------

Înaintea meciului de astăzi, FC Bihor se află pe locul 12, cu şapte puncte, în vreme ce Steaua ocupă poziţia a patra, cu 12 puncte.

În meciurile disputate acasă, FC Bihor a strâns doar patru puncte, în vreme ce Steaua a câştigat ambele dueluri pe care le-a jucat în deplasare.