VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | FC Argeş - Concordia Chiajna 3-2! Nebunie de meci la Mioveni

Liga II Publicat de Tudor Moisa pe luni, 16:00

FC Argeş a învins-o pe Concordia Chiajna, scor 3-2, după un final de meci nebun. După ce au condus cu 3-0, piteştenii au încasat două goluri în trei minute şi au tremurat serios pentru victorie.

FC Argeş - Concordia Chiajna 3-2 (Briceag 43, Moldoveanu 71 / Neicuţescu 82, Ghimfuş 84)

Echipele de start

• FC Argeş: Oncescu - Tofan, Garutti, Orozco, Briceag - Dulcea, Petrescu, Doukure, Rădescu - Pîrvu - M. Roman.
  • Concordia Chiajna: Vîlceanu - Iancu, Okpolokpo, Misaras, Dobrescu - Ciuciulete, Prejmerean, Robert Ion - Ad. Bălan, Burcea, Petkovski.

Minutul 84: GOL CONCORIDA! Se încinge finalul meciului după reuşita lui Ghimfuş!

Minutul 82: GOL CONCORDIA! Neicuţescu reduce din diferenţă.

Minutul 77: GOL FC ARGEŞ! O nouă lovitură de cap, un nou gol. Mihai Roman duce scorul la unul de neprezentare.

Minutul 71: GOL FC ARGEŞ! Moldoveanu a marcat cu o lovitură de cap.

Minutul 43: GOL FC ARGEŞ! Briceag a deschis scorul în finalul primei reprize.

Minutul 1: A început meciul.

Înaintea acestui duel, FC Argeş se află doar pe locul 18, cu 5 puncte acumulate după 5 etape. Trupa lui Dică vine după egalul de la Slatina şi este în căutarea celui de-al doilea succes dina acest sezon.

De cealaltă parte, Concordia stă ceva mai bine în clasament. Ilfovenii ocupă locul 10 cu 7 puncte şi au moralul ridicat după ce au obţinut două victorii consecutive, cu Viitorul Tg. Jiu şi Câmpulung.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea Concordiei Chiajna.