”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Darius Olaru, artizanul revenirii cu Farul. ”Nu cred că sunt indispensabil”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 10 aug 2024

FCSB a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a Superligii, în care a revenit în ultimele minute de la 1-2.

Ultimul gol a fost marcat de Olaru dintr-un penalty acordat după consultarea VAR.

Au marcat: Ştefănescu ’42, Olaru ’87, ‘90+4 (penalty) / Vînă ‘5, Grigoryan ‘43.

Darius Olaru a schimbat soarta partidei, după ce a fost introdus pe teren în repriza a doua.

”Nu cred că sunt indispensabil, toată echipa a jucat bine. Am avut şi destul de mult ghinion, ba un gol deviat, ba dă gol la fiecare şut. Ne bucurăm că am întors rezultatul. Trebuie să gestionăm mult mai bine meciurile acestea pentru că avem nevoie de puncte.

Am câştigat campionatul degeaba dacă nu reuşim să facem rezultate şi în Europa. Trebuie să luăm puncte în campionat, dar gândul nostru este la Europa”