Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an
Sorin Cârţu nu s-a mai abţinut după ce Gâlcă a remizat cu ”U” Cluj: ”Nu-mi vorbiţi mie de titlu! Nu ai cum să vorbeşti! Mă deranjează asta”

Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League
Becali visa să încaseze 15 milioane de euro pe el, dar l-a scos după 45 de minute şi s-a convins: ”Foarte slab, nu mă aşteptam să fie aşa. Nici n-a atins mingea!”

Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor” Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor”
FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament

VIDEO | CSM Slatina - ACSM Reşiţa 4-0. A fost un festival de goluri frumoase

Liga II Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:41

CSM Slatina a învins pe teren propriu, scor 4-0, formaţia ACSM Reşiţa, într-un meci contând pentru etapa a 7-a din Liga 2.

Slatina a deschis scorul încă din minutul 7, prin ugandezul Mahadi Kayondo. Gazdele au intrat la pauză cu avantaj de două goluri, după ce Călin Toma a înscris în minutul 43.

Elevii lui Daniel Oprescu au avut un forcing în startul reprizei secunde şi Ionuţ Mitran a făcut 3-0, în minutul 47, pentru ca Silvian Matei să marcheze pentru 4-0 în minutul 54. Reşiţenii au trimis în bară în minutul 63, dar cam atât şi CSM Slatina s-a impus cu 4-0.

Oaspeţii se află la primul meci din actuala ediţie de campionat în care nu reuşesc să înscrie.

VIDEO | CSM Slatina - ACSM Reşiţa 4-0 (Kayondo 7, Toma 42, Mitran 47, Matei 54), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• CSM Slatina: P. Toroc – I. Mitran, Gherghe, Bărăitaru, C. Toma (cpt.) – Traşcu, Sil. Matei – C-tin. Radu, Mihaiu, Golofca – Kayondo
  • ACSM Reşiţa: Mat. Goga – Dolghi, Bocşan, Fota, Tucaliuc, Elton da Silva, Cioiu, Rimovecz, Haită (cpt.), Al. Negru, Lascu

Minutul 90+4: Final de meci! Slatina bate cu 4-0.

Minutul 65: Cristea reia din întoarcere în transversală de la 20 de metri.

Minutul 62: Fota trage cu exteriorul în bară.

Minutul 54: GOL Slatina! Matei primeşte în afara careului şi plasează mingea cu latul sub transversală.

Minutul 47: GOL Slatina! Mitran a driblat doi adversari şi a şutat din unghi la vinclu.

Minutul 45+3: Pauză! Slatina conduce cu 2-0.

Minutul 42: GOL Slatina! Toma reia fabulos din lateral. Mingea s-a dus perfect plasată la vinclu, iar portarul nu a avut nicio şansă.

Minutul 10: Lascu trage din 10 metri, dar Toroc intervine salvator. Oaspeţii au cerut penalty la această fază.

Minutul 7: GOL Slatina! Bocşan respinge foarte moale un balon lung, iar Kayondo profită şi marchează din careu.

----------------------------------------------

Înaintea partidei de astăzi, CSM Slatina şi ACSM Reşiţa se află la egalitate de puncte, 11, pe locurile şapte şi opt.

Reşiţenii au înregistrat prima înfrângere stagională în etapa trecută, contra liderului Csikszereda, scor 2-3. De cealaltă parte, formaţia din Slatina a câştigat un singur punct în ultimele două etape.

În sezonul precedent, cele două combatante au încheiat meciul direct la egalitate, scor 0-0.