Totul este oficial! FCSB a confirmat plecarea

România rămâne fără Edi Iordănescu. Anunţul a fost făcut în direct: ”Pleacă!” | VIDEO EXCLUSIV

Federico Piovaccari, verdict clar înaintea meciului cu FCSB din preliminariile Champions League. „Pentru mine aşa e” | VIDEO EXCLUSIV Federico Piovaccari, verdict clar înaintea meciului cu FCSB din preliminariile Champions League. „Pentru mine aşa e” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Elina Svitolina, în lacrimi la Wimbledon, după accederea în sferturi. „Este o zi foarte grea pentru poporul ucrainean” VIDEO | Elina Svitolina, în lacrimi la Wimbledon, după accederea în sferturi. „Este o zi foarte grea pentru poporul ucrainean”
Jucătoarele de tenis Petra Kvitova şi Alison Riske au devenit mame pentru prima oară
Alibec semnează! Revenire de senzaţie. Anunţul făcut de mama fotbalistului: ”Sigur acolo!”

”VAR-ul nu intervine”. Scandal mare, după o fază controversată din Spania - Germania

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe vineri, 22:25

Echipa naţională a Spaniei s-a calificat în semifinalele Euro 2024, după ce a învins Germania, la Stuttgart, scor 2-1.

Partida a iscat un moment foarte controversat, care a generat valuri în presa germană. În minutul 106, Cucurella a blocat cu mâna la şutul expediat de Musiala.

Centralul Anthony Taylor nu a dictat nimic, de asemenea, nici VAR nu a intervenit la faza petrecută în careu.

Toată Germania se plânge! Fullkrug trimite pentru Musiala. Musiala şutează, Cucurella este la blochează din apropiere cu mâna întinsă.

VAR-ul nu intervine! Acest lucru va provoca probabil multe discuţii”, au răbfnit cei de la BILD.

Confruntarea s-a decis în prelungiri

Dani Olmo a centrat şi Mikel Merino a înscris cu o lovitură de cap, aducând victoria Spaniei, care s-a calificat în semifinale, acolo unde va juca fără căpitanul Alvaro Morata, suspendat, dar şi fără Dani Carvajal, eliminat la ultima fază a meciului.