FOTO EXCLUSIV | Eroare penibilă la Clinceni! Organizatorii au vândut bilete la masa presei FOTO EXCLUSIV | Eroare penibilă la Clinceni! Organizatorii au vândut bilete la masa presei
Dezastru pentru Manchester City! S-a aflat cât va lipsi Rodri Dezastru pentru Manchester City! S-a aflat cât va lipsi Rodri
VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 1-2, în direct la Prima Sport 1. Pop face ”dubla” VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 1-2, în direct la Prima Sport 1. Pop face ”dubla”
”I s-au numărat shot-urile băute”. Ilie Dumitrescu a dat verdictul după ce a auzit de noaptea petrecută în club a lui Louis Munteanu

VIDEO | Mircea Rednic a identificat o mare problemă. ”La noi nu e problemă de calitate” VIDEO | Mircea Rednic a identificat o mare problemă. ”La noi nu e problemă de calitate”
VIDEO | ”S-a ridicat nivelul”. Emil Săndoi, impresionat de ce a găsit în Superliga VIDEO | ”S-a ridicat nivelul”. Emil Săndoi, impresionat de ce a găsit în Superliga

Surpriză mare la Copa America! Una din cele mai slab cotate echipe la începutul competiţiei s-a calificat în sferturile de finală

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 27 iun 2024

Venezuela s-a calificat în sferturile de finală ale Copa America după ce a învins Mexic, scor 1-0, miercuri, la Inglewood, în timp ce Jamaica a fost eliminată, după ce a pierdut cu 1-3 în faţa Ecuadorului, la Las Vegas, în grupa B.

Unicul gol al meciului dintre Venezuela şi Mexic a fost marcat de căpitanul Salomon Rondon, în minutul 57, din penalti.

Ecuadorul a eliminat Jamaica din competiţie, după ce a învins, scor 3-1. Pentru ecuadorieni au marcat Palmer (13-autogol), Paez (45+4 - penalti) şi Minda (90+1), în timp ce pentru jamaicani a punctat Antonio (54).

Venezuela are şase puncte şi este calificată în sferturi înaintea ultimei etapei din grupe, când va juca în compania echipei din Jamaica, iar Ecuador va întâlni Mexicul.