Ianis Hagi, de neoprit în noul tricou: ”Şi-a arătat clasa, chiar dacă a fost exclus din peisaj de Rangers!”

Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar” Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar”
Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”
Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor

Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la US Open şi şi-a asigurat revenirea pe locul 1 ATP

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 29 aug 2023

Tenismanul sârb Novak Djokovic s-a calificat, marţi dimineaţă, în turul doi la US Open şi şi-a asigurat revenirea pe locul 1 ATP.

Djokovic l-a învins pe francezul Alexandre Müller (locul 84 mondial), scor 6-0, 6-2, 6-3, într-o oră şi 35 de minute de joc.

Novak Djokovic, triplu campion la Flushing Meadows, unde încearcă sâ câştige şi un al 24-lea titlu de Grand Slam pentru a egala recordul all-time al lui Margaret Court, îl va înfrunta în turul următor pe spaniolul Bernabe Zapata, aflat pe locul 76 ATP.

Ajuns la 35 de ani, sârbul are 23 de titluri de Grand Slam, din care trei câştigate la US Open. Ultima dată când s-a impus la turneul din Statelor Unite a fost în 2018, atunci când a câştigat, cu scorul de 3-0, finala împotriva lui Juan Martin del Potro,