”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | O nouă seară magică în Champions League

Champions League Publicat de Tudor Moisa ieri, 22:00

Toate meciurile din noul format Champions League se văd la Prima Sport! Monaco - Barcelona şi Atalanta - Arsenal sunt doar câteva dintre meciurile tari de joi, din cea mai tare competiţie a Europei.

Monaco - Barcelona 2-1 (Akliouche 16, Ilenikhena 72 / Yamal 28)

Echipele de start

• Monaco: Kohn - Vanderson, Kehrer, Salisu, Singo - Camara, Zakaria - Akliouche, Minamino, Ben Seghir -  Embolo.
  • Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi, Martinez, Balde - Pedri, Garcia - Yamal, Raphinho, Casado - Lewandowski.

Minutul 72: GOL MONACO! Ilenikhena duce scorul la 2-1 după ce a scăpat singur cu ter Stegen şi l-a învins pe neamţ.

Minutul 28: GOL BARCELONA! Yamal egalează cu un şut din marginea careului.

Minutul 16: GOL MONACO! Akliouche deschide scorul, iar Barcelona are un început dezastruos de meci.

Minutul 10: Cartonaş roşu Barcelona! Catalanii rămân în 10 oameni după eliminarea lui Garcia.

Minutul 1: A început meciul.

Atalanta - Arsenal 0-0

• Atalanta: Carbesecchi - Djimsiti, Hien, Kolasniac - Zappacosta, de Roon, Ederson, Ruggeri - De Ketelaere, Retegui, Lookman.
  • Arsenal: Rayo - White, Saliba, Gabriel, Timber - Rice, Partey, Havertz - Saka, Gabriel Jesus, Martinelli.

Atletico Madrid - Leipzig 2-1 (Griezmann 28, Gimenez 90 / Sesko 4)

• Atletico Madrid: Oblak - Llorente, Le Normand, Gimenez, Mandeva, Riquelme - de Paul, Koke, Griezmann - Alvarez, Correa.
  • Leipzig: Gulacsi - Orban, Lukeba, Raum - Henrichs, Haidara, Vermeeren, Simons - Sesko, Nusa - Openda.

Minutul 90: GOL ATLETICO! Gimenez aduce victoria pentru madrileni.

Minutul 28: GOL ATLETICO! Griezmann eglează cu un şut superb din prima.

Minutul 4: GOL LEIPZIG! Nemţii deschid rapid scorul după un contraatac finalizat de Sesko.

Brest - Sturm Graz 2-1 (Magnetti 23, Sima 56 / Fernandes autogol 45+1)

• Brest: Bizot - Lala, Chardonnet, Coulibaly, Amavi - Camara, Fernandes, Magnetti - Faivre, Ajorque, Sima.
  • Sturm Graz: Scherpen - Gazibegovic, Aiwu, Wuthrich, Lavalee - Horvat, Gorenc Stankovic, Kiteishvili - Boving - Biereth, Jatta.

Minutul 56: GOL BREST! Francezii revin în avantaj pe tabelă după golul marcat de Sima.

Minutul 45+1: GOL STURM GRAZ! Austriecii egalează graţie autogolului semnat de Fernandes.

Minutul 23: GOL BREST! Magnetti deschide scorul cu un şut din afara careului.

Steaua Roşie - Benfica 1-2 (Milson 86 / Akturkoglu 9, Kokcu 29)

• Steaua Roşie: Glazer - Mimovic, Djiga, Spajic, Seol - Krunic, Elsnik, Silas - Ivanic, Olayinka, Bruno Duarte.
  • Benfica: Trubin - Bah, Otamendi, Silva, Carreras - Di Maria, Kokcu, Florentino, Akturkoglu - Rolheiser, Pavlidis.

Minutul 90+4: Final de meci! Benfica se impune la Belgrad.

Minutul 86: GOL STEAUA ROŞIE! Sârbii revin în meci.

Minutul 29: GOL BENFICA! Kokcu a înscris superb din lovitură liberă!

Minutul 9: GOL BENFICA! Akturkoglu a marcat cu poarta goală din doi metri.

Feyenoord - Leverkusen 0-4 (Wirtz 5, 36, Grimaldo 30, Wellenreuther autogol 45)

• Feyenoord: Wellenreuther - Lotomba, Trauner, Beelen, Hancko - Hwang, Zerrouki, Timber - Milambo, Gimenez, Paixao.
  • Leverkusen: Hradecky - Tapsoba, Tah, Hincapie - Frimpong, Xhaka, Andrich, Grimaldo - Terrier, Wirtz - Boniface.

Minutul 90+2: Final de meci. Leverkusen s-a imps fără emoţii la Rotterdam.

Minutul 45: GOL LEVERKUSEN! Wellenreuther a comis o gafă antologică! Autogol semnat de protarul lui Feyenoord.

Minutul 36: GOL LEVERKUSEN! Wirtz face "dubla" la finalul unui contraatac executat perfect.

Minutul 30: GOL LEVERKUSEN! Grimaldo dublează avantajul campioanei Germaniei după o fază perfectă. Pasă superbă dată de Boniface!

Minutul 9: Feyenoord a egalat, dar reuşita a fost anulată pentru un ofsaid.

Minutul 5: GOL LEVERKUSEN! Wirtz deschide scorul cu un şut bine plasat.

Meciurile de joi din UEFA Champions League

• Steaua Roşie - Benfica, de la 19:45, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
  • Feyenoord - Bayer Leverkusen, de la 19:45, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro
  • Monaco - Barcelona, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
  • Atalanta - Arsenal, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro
  • Atletico Madrid - Leipzig, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro
  • Brest - Sturm Graz, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 4 şi PrimaPlay.ro