Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid vor lua startul în acest weekend la ultima etapă din Campionatul Naţional de Viteză în Coastă - Trofeul Poiana Braşov Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid vor lua startul în acest weekend la ultima etapă din Campionatul Naţional de Viteză în Coastă - Trofeul Poiana Braşov
OFICIAL | Verdict de la FIFA pentru Rapid! Ce se întâmplă cu Aaron Boupendza OFICIAL | Verdict de la FIFA pentru Rapid! Ce se întâmplă cu Aaron Boupendza
Deces şocant în lumea fotbalului! Fostul jucător din Premier League, găsit mort în piscina casei sale Deces şocant în lumea fotbalului! Fostul jucător din Premier League, găsit mort în piscina casei sale
La volanul unui model Dacia, Sebastien Loeb a câştigat a treia etapă din Raliul Marocului La volanul unui model Dacia, Sebastien Loeb a câştigat a treia etapă din Raliul Marocului
Sfârşitul unei ere în lumea tenisului! Decizia luată pentru Wimbledon Sfârşitul unei ere în lumea tenisului! Decizia luată pentru Wimbledon
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet şi-a anunţat retragerea din activitate în 2025, după Roland Garros Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet şi-a anunţat retragerea din activitate în 2025, după Roland Garros

Încă o medalie pentru România la Jocurile Europene: argint la teqball

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 1 iul 2023

Kinga Barabasi şi Katalin Dako au câştigat medaia de argint la dublu feminin, în competiţia de teqball de la Jocurile Europene.

Româncele au pierdut finala împotriva Ungariei, scor 1-2.

Pentru delegaţia tricoloră este a 15-a medalie la Jocurile Europene Cracovia Maalopolska.

Tot sâmbătă vor juca la dublu masculin Apor Gyoergydeak şi Szobolcs Ilyes.