”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Gigi Becali distruge jucătorul de care era cel mai sigur după ce l-a transferat în această vară. Un nou caz Compagno? ”Bă, băiete, joacă, bă!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 1 aug 2024

FCSB s-a calificat în al treilea tur preliminar Champions League. Campioana României a învins-o pe Maccabi Tel Aviv, scor 1-0, în retur, după ce partida de la Bucureşti s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Gigi Becali a declarat pentru Prima Sport că este mulţumit de calificarea jucătorilor săi, însă prestaţia din timpul meciului l-a dezamăgit pe latifundiarul din Pipera.

Mai mult decât atât, omul de afaceri l-a criticat pe Marius Ştefănescu pentru lipsa de agilitate pe care a afişat-o în cadrul partidei.

”Ştii că eu sunt fericit pentru calificare. Dar să ştii că de joc nu prea sunt. Nu ştiu ce e cu Ştefănescu, nu se poate. Nu e jucătorul ăla pe care l-am luat. Îi e frică. O să îi spun: bă, băiete, joacă, bă, dezinvolt. De ce îţi e frică, mă tată?!

(n.r. Credeţi că este stresat de declaraţiile dumneavoastră?) Nu, că aşa a fost. Aşa a fost şi meciul trecut. Aşa a fost de la începutul meciului astăzi. El trebuia să dea două goluri în prima repriză. Adică a avut ocazii, nu foarte clar, dar a avut ocazii să intre în stânga şi să dea la poartă.

A dat pe portar. Atunci trebuia să dea colţul lung gol. Portarul era în colţul scurt. El nu dădea aşa. El nu se uita aşa la poartă, la întâmplare.

Băluţă nu mi-a plăcut. E adevărat. Şi-a dat viaţa, a muncit. Şi-a dat viaţa. A muncit şi a făcut. Dar nu a avut realizări. Daţi, mă, gol! Trebuie să dai gol”, a declarat Gigi Becali, pentru Prima Sport.